+90 (212) 337 3702
info@anaokulukurulumu.com

Kreş Mobilyaları

طراحی سایتطراحی وب سایتarshaweb.comravaghedalat.comپارتیشنپارتیشن دوجدارهپارتیشن اداریپارتیشن

Kreş Mobilyaları

Kreş Mobilyaları

Çocuklarımız eğitim almaya çok küçük yaşlarda başlamalı düşüncesinde olan velilere yardımcı olabilmek için, küçük yaşta çocuklara eğitim vermek amacı ile kendi eğitimini bu yönde alan insanlar özel okullar açarak çocuklara gerekecek ne varsa kendileri karşılamak isterler.
4-5 için açtıkları okullara kreş mobilyaları almak ve o mobilyalarla kreşlerinin tüm sınıflarını süslemek isterler. Peki, bir kreş açmak istediniz; güzel, çocukların dikkatini çeken, velilerin beğeneceği bir kreşiniz olsun istiyorsunuz. O zaman kreşiniz için hangi mobilyaları almanız gerekli biraz yardımcı olalım.

Yeni Bir Kreş Açarken Hangi Kreş Mobilya Ve Eşyaları Gerekli?

Çocukları oyuncaklar veya renkli mobilyalar açısından memnun etmek oldukça kolaydır. Fakat çocukları memnun edelim derken çocukların sağlığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuk oyuncaklarının ve mobilyaların hepsinin içerisinde kanserojen madde bulunmayan sağlıklı malzemelerden olması gerekmektedir. Kreş açmak için hangi mobilyalar ve eşyalar gereklidir?
Kreş masaları sandalyeler, kitaplık, kişisel eşyalarını koymak için dolaplar, müzik aletleri dolabı, çoğu ahşap olan oyuncaklar, ayakkabı dolabı, çok fazla tüy içermeyen halılar, panolar gibi eşyalar gereklidir. Bu eşyaların çoğunun ahşap olması gereklidir. Ahşap eşyalar her zaman plastik eşyalara göre daha sağlıklıdır.

Kreş Oyuncakları Ve Eşyaları Çocukların Yaşlarına Göre Olmalı!

Çok büyük sandalyeler, masalar veya normal ev halıları kesinlikle bir çocuğun dikkatini çekerek kreşte kalma isteği vermez. Fakat kreş eşyalarının kendi boyuna ve vücuduna göre olması çocukların kreşlere daha yakın bakmasına her şekilde süslü sandalyeler, çocukların dikkatini çekmek için yerlere serilmiş çocuk halıları çocukları kreşe bağlamaktadır.
Çocuklar için özel tuvaletler ve lavabolarda çocukların kendi ellerini kendileri yıkamaları ve sanki bu tuvalet ve el yıkama lavabolarını evcilik sahası gibi hissetmelerine sebep olmaktadır. Çocukların dikkatini kreşin tüm alanına çekmek isteyen kreş sahipleri kreş eşyalarını çocukların boylarına, ulaşabilecekleri yerlere kadar yapmalıdır.
Mesela bir çocuk kendi ayakkabısını bir kreşte kendi yerleştirebilmeli, kendi paltosunu askıya kendi asabilecek seviyede askılık olmalıdır. Gülen yüzlü sandalyeler, rengarenk masalar, evcilik köşeleri, çocukların üzerinde zıplamak isteyecekleri süngerler mutlaka olmalıdır.