+90 (212) 337 3702
info@anaokulukurulumu.com

Kreş Malzemeleri – Mobilyaları

طراحی سایتطراحی وب سایتarshaweb.comravaghedalat.comپارتیشنپارتیشن دوجدارهپارتیشن اداریپارتیشن

Kreş Malzemeleri - Mobilyaları

Kreş Malzemeleri

Kreşlerde kullanılan malzemeleri alırken belirli kurallar çerçevesinde almanız gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu kurallar uymanız gerekmektedir. Belirlenen bazı mobilya ve eşyalar için sınırlandırma yapılmıştır. Alacağınız kreş malzemeleri konusunda iyi bir bilgiye sahip olmanız gerekmekte ve iyi seçimler yapmalısınız. Biz size bu kurallara uygun malzemeleri uygun maliyetlerle sunmaktayız.

Kreş Mobilyaları

Alacağınız mobilyaların kurallar uygun bir biçimde almanız gerekmektedir. Tür ve çeşitliliği size kalsa da sayısı Milli Eğitim bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Kreşte olması gereken malzemeleri kısaca söylemek gerekirse, öğrencilerin ders göreceği alanda, yaşlarına uygun masa ve sandalye olması gerekmektedir. Öğrencilere ait bir eşya dolabı, resimlerini asmaları için pano olması gerekir. Atatürk panosu, fen ve doğa panosu, müzik panosu gibi birçok panoya ihtiyacınız olacaktır. Ceketlerini asabilecekleri askılık, tahta, kütüphane, ilk yardım dolabı bulunmalıdır. Öğretmen odasında bulunması gereken masa, sandalyeler, dolap ve askılık olmalıdır. Psikolojik danışman ve müdüre ait olan odalarda masa sandalyeler ve dolaplar olması gerekmektedir. Dolaplar öğrencilerin bilgileri ve personele ait bilgiler bulunmalıdır. Bilgi ve kayıt bölümünde öğrenci ve personele ait bilgilerin olması için bir dolap ve misafirler geldiğinde konuşulabilecek masa ve sandalyeler ihtiyaç vardır. Öğrencilerin yemek yemesi için boylarına uygun yemek masaları ve sandalyelere olmalıdır. Uyumaları için öğrencilerin yaşlarına ve sayılarına uygun yatak yer almalıdır. Hastalandıkları zaman duracakları revir odasında revir yatağı ve ecza dolabı yer almalıdır. Buna benzer birçok mobilya ve malzeme zorunludur. Oyuncakları iyi belirlemeniz gerekmektedir. Belirli kitapların yer alması gerekmektedir.

Kreş Bahçe Malzemeleri

Kreşlerde bahçe kısmı yer almaktadır. Bahçede öğrencilerinize uygun tahta oyun parkı bulunmalıdır. Bunlar çocukların zekalarını geliştirmek için önemlidir. Bahçenize uygun boyutlarda yapılan tahta oyun parkları seçiminize göre belirlenmektedir. Çocukların zarar görmemesi için en iyi şekilde tasarlanmıştır. Çocukların zekaları sürekli olarak gelişmeye yönelik olduğu için değişiklikler istemektedir. Bunun için seçeceğiniz ürünlerin birçok aktivitede kullanılması sizin için daha iyi olacaktır.
Kreş malzeme maliyetleri yüksek görünse de en başta yapacağınız yüksek maliyetler ilerde yapacağınız maliyetleri düşürmektedir. Uygun maliyetlerle size sunmuş olduğumuz ürünler Milli Eğitim Bakanlığının kurallarına göre ayarlanmıştır.