+90 (212) 337 3702
info@anaokulukurulumu.com

Kreş Donanımları

طراحی سایتطراحی وب سایتarshaweb.comravaghedalat.comپارتیشنپارتیشن دوجدارهپارتیشن اداریپارتیشن

Kreş Donanımları

Kreş Donanımı

Kreşler çok uzun zamandan beri ülkemizde gündemde olan çocuk evleri olarak bilinmektedir. çocukların hem eğitilip hem de eğlendirildiği kreşler, çalışan annelerin de çalışmayan annelerinde çocuklarını vermek istedikleri mekanlardır.
Çocuklarının daha iyi eğitilmesini, sosyal bir hayatları olmasını isteyen anneler her zaman kreş donanımı hakkında titiz davranırlar. Yani kreş mobilyalarının, kreş oyuncaklarının en iyisinden olmasını isterler. Çoğu velilerin önem verdiği konuların başında gelen plastik oyuncaklar ve plastik kreş eşyaları velilerin bir kısmının soğuk baktığı eşya tipleridir.
Çocuk kreş donanımı kesinlikle ahşap mobilyalar ile kurulmalıdır. Plastik masalar yerine mobilya masalar, plastik dolaplar yerine mobilya dolaplar olması iyi bir anaokulu veya kreşte daha caziptir.

Kreş Donanımı İçin Neler Gereklidir?

Kreşler için özel hazırlanmış perdeler, halılar, mobilyalar ve oyuncaklar bulunmaktadır. Kreşlerde bulunan anaokulu eğitim araçları arasındaki hiçbir şey sağlıksız malzemeden oluşturulmamalıdır.Kreşlerin olmazsa olmazlarından masa ve sandalyeler mutlaka ahşap malzemelerden olmalıdır. Renkleri parlak ve açık renklerden hazırlanması gereken bu eşyaların konumları da çocuklara uygun bir şekilde yerleştirilmelidir.
Kreşiniz için hoş bir dekorasyon yapmak istiyorsanız halılarınızın, perdelerinizin mutlaka sınıf içinde bulunan halılara renk ve desen açısından uyması gerekmektedir. mobilyalar, halılar, perdeler çocuk dolapları birbirine uygun renklerde dekore edilmelidir.
Çocukların ayaklarını yere bazı zamanlarda ayakkabısız basabileceği düşünülerek yerlerin açık renk parkelerle kaplanması, zeminin mutlaka ahşap olması şarttır. Ahşap olmayan zeminler çocukların üşümesine sebep olabilir.

Kreş Eşyaları Çocukların Kullanılabileceği Gibi Ayarlanmalıdır.

Kreşlerde kullanılan kreş eşyaları kesinlikle çocukların boylarına ve kullanımına uygun olarak üretilmelidir. Kreş eşyaları arasında en fazla çocukların zorluk çektikleri boylarına göre olmayan dolaplar, kitaplıklar ve duvar panoları olabilir.

Çocukların boylarına göre dolapları, panoları ve çocuk kitaplıklarını ayarlamak çocukların psikolojisi için oldukça önemlidir. Çünkü çocuk kendisini büyük hissederek tüm dolap kapaklarını açtığını, kendi işini kendisinin gördüğünü düşünmesi çocuğun kendisini büyümüş hissetmesine sebep olacaktır.
Çocukların oyun alanları da çocuklara göre ayarlanmalı, keskin kenarlı oyuncaklar ve keskin kenarlı mobilyalar çocukların sürekli oynadıkları alanlarda tutulmamalı hatta bu tip eşya ve oyuncaklar kreş içinde bulundurulmamalıdır.