+90 (212) 337 3702
info@anaokulukurulumu.com

Kreş Açmak

طراحی سایتطراحی وب سایتarshaweb.comravaghedalat.comپارتیشنپارتیشن دوجدارهپارتیشن اداریپارتیشن

kres-acmak

Kreş Açmak

Özel bir kreş açmak istiyorsanız ilk olarak tüm kuralları uygulamalısınız. Özel kreş açmanın kurallarının çok zor olmadığını, tüm kurallara uyan kişilerinde maddi hem de manevi olarak kendilerine çok şey katabileceklerini söyleyebiliriz.
Eğer çocukları seven, çocuklarla oynamayı onlarla ilgilenmeyi, çocuklara yararlı bilgiler vermeyi seven bir kişiyseniz, o zaman kreş sahibi olmak tam size göre demektir. Fakat tüm gerekenleri yerine getirmek için biraz maddi birikime ihtiyacınız olacak. Getirisi iyi olan kreşler, eşyaları, oyuncakları, kreş binası yönünden özel seçim olmalıdır.
Kreş açarken yanınıza aldığınız yardımcı elemanların mutlaka aynı sizin gibi bu işten keyif aldığını görebilmelisiniz. Eğer işini zorlanarak yapan, çocukları sevmeyen bir eleman aldı iseniz o zaman işiniz zor demektir. Çocukların gönüllerini güzel sözlerle, güler yüzlü bir ortam sağlamak için siz çaba harcarken, yanınızdaki elemanınız her şeyi yıkabilir.

Kreş Açmak İçin Gerekenler

Özel kreş açarken karşılanması gereken bir takım ihtiyaçlar vardır. Bunların başında sizden en çok istenen önemli şey yangın güvenliğidir. Kreş yangın güvenliği ve sağlık konularında biraz bilgi toplamalı ve kendinizi bu yönde eğitmelisiniz ve müfredat programı hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız.
Mütevelli heyeti kurarak ortak amaçları belirleyin ve bu gerekenlerin hepsini birden aynı yere not alın. Mütevelli heyeti ile ortaklaşa olarak kararlar aldığınızda misyonunuzu ve vizyonunuzu belirlemeyi unutmayın.

Başlangıç sermayenizin büyük bir kısmı mutlaka elinizde olmalıdır. Kreş açmak istediğinizi tüm yakınlarınıza söyleyin, ilan yöntemi ile duyuru yapabiliyorsanız mutlaka duyuru yapın. Ne kadar çok veli kreş açacağınızı duyarsa o kadar çok öğrenciniz olma ihtimali bulunmaktadır.

Kreş İçin Alınması Gereken Eşyalar

Kreşinizi açmaya karar verdikten sonra eğer kreşinizi açacağınız mekanı ayarladı iseniz, mutlaka içerisine çocuklara uygun kreş mobilyaları almalısınız. Aldığınız kreş mobilyaları çocukların göz zevkine uygun, her çocuk tarafından beğenilebilecek kreş mobilyaları olmalıdır.

Kreş mobilya ve oyuncakları ile çocukların kreşe gelme isteklerini cezp etmek hem sizin için hem de veliler için önemlidir. Rengarenk mobilyalar, gerekli oyuncaklar ile kreşinizi öyle bir süslemelisiniz ki çocuk her zaman kreşinde olmak istesin.