+90 (212) 337 3702
info@anaokulukurulumu.com

Hayalleri Gerçekleştirecek Anaokulları Kurmak

طراحی سایتطراحی وب سایتarshaweb.comravaghedalat.comپارتیشنپارتیشن دوجدارهپارتیشن اداریپارتیشن
  by    0   0

Okul çağına gelmemiş çocukları için okula ön hazırlık yapmak ve çocuklarının okul ortamına uyum sürecini bir anaokulu ile başlatmak isteyen kişilere ve anaokulu açacak yatırımcılara anaokulu danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Çocukların eğitimdeki ilk yıllarını uyum süreci içerisinde geçirebilecekleri anaokulları kurmak isteyen herkes danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir. En temel ve en öncelikli yollardan biri anaokulu açacak kişilerin bu hizmetten faydalanmaları olacaktır. Çocukların okula başlamadan hem okulu, hem arkadaşlarını tanıyabilecekleri hem de çocukluk çağının vermiş olduğu heyecanla oyun oynayabilecekleri bir ortam yaratabilirsiniz. Çocukların var olan bütün zekâ türlerini ortaya çıkaracak çeşitli etkinlikler yapacak anaokulu öğretmenlerine ihtiyaçları vardır. Direk okul çağına başlatarak çocukların zihinlerini kapatmamak gerekir. Alışma süreci ile çocuklar okula hazırlanmalıdır.

Anaokulu Açabilmek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Anaokulu ya da kreş denilen bu ilk kademe okullarını açabilmek için yönetmelikleri iyi bilmek ve süreç aşamalarını iyi takip etmek gereklidir. Kanuni ve hukuki tüm izinler alınarak imar planı, yönetim amacı, vizyonu, misyonu belirlenerek işe başlanmalıdır. Anaokulu danışmanlık ile bu süreçte yapılması gereken tüm işlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Okul açıldıktan ve süreç devam ederken her zaman bu danışmanlık hizmetlerinden yararlanılabilmektedir. İlk çocukluk döneminin sonuna gelmiş çocuklara kurulacak be eğitim yuvaları ile onların gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz. Tüm çocukların bu anaokulu eğitiminde gelişmeleri gerektiği unutulmamalıdır. Çocuklar önceden ilerde yaşayabilecekleri tüm sorunlar burada atlatılabilmektedir. Gelişim, öğrenme, uyum sağlama gibi tüm bireysel ve psikolojik durumlar burada geliştirilebilmektedir.

Anaokulu danışmanlık ile kurulum aşamasında karar verme, araştırma, plan ve proje gibi aşamalardan geçerek kurulabilmektedir. Öncelikle böyle bir kurum açacak kişilere verilecek danışmanlık hizmetleri kendi işlerinin patronları olmak, fark yaratmak, para kazanmak, hayal gerçekleştirmek ve çocukların eğitimine önem vermek gibi amaçları olmalıdır. Daha sonra yapılacak araştırma ile amaç, hedef, çevre analizi, işleyiş, eğitim sistemleri ve artısı, eksisi, maliyet, donanım, teçhizat, personel ve prosedürle gibi durumlar üzerinde bilgilendirmeler yapılmaktadır. Anaokulu açmak için her şeyden önce bir planlama gerektirir. Bu planlama hizmetlerini de Anaokulu Danışmanlığı hizmetlerinden alınabilmektedir. Planlamada yönergeler, standartlar ve uygulamalar baz alınarak hazırlanan bir süreçtir.


Related Posts

Anaokulu Açmak İçin Gereken Bilgiler

Anaokulu Açmak İstiyorumAnaokulu açmanın en sıkıntılı kısmı ve maliyetli yeri kurum açmaya karar verdiğiniz andan okul ruhsatı aldığınız an arasında geçmektedir. Anaokulu açmak için bilinmesi gerekenler arasında en önemlisi öncelikle okul yönetimi hakkında bir bilginiz yoksa kendinize bir okul müdürü bulmanız gerekmektedir. Okul müdürünüzün anaokulunun donanımı, kamu ve kuruluşlara yapılacak başvurular, takip edilmesi gereken dosyaların incelenmesi ve […]

READ MORE →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir