+90 (212) 337 3702
info@anaokulukurulumu.com

Çocuk Evi Eşyaları

طراحی سایتطراحی وب سایتarshaweb.comravaghedalat.comپارتیشنپارتیشن دوجدارهپارتیشن اداریپارتیشن

Çocuk Evi Eşyaları

Çocuk Evi Eşyaları

Çocuk evi bir diğer adı ise çocuk kreşi olarak anılmaktadır. Çocuk evi eşyaları çocukların zevklerine göre dizayn edilmeli kesinlikle koyu renkler veya uyumsuz mobilyalar ile ortam boğulmamalıdır.
Çocuk evi eşyalarının çoğu açık renklerden oluşmalı, mobilyalar halılara ve perdelere mutlaka uyum sağlamalıdır. Uyumsuz bir biçimde dekore edilmiş çocuk kreşleri çocukların psikolojisi ve etrafıyla sosyal bir iletişim içine girmelerindeki olumlu havayı dağıtmaktadır.
Kreş eşyalarının çocukların boylarına, kilolarına, kullanım çeşidine göre yapılması çocukların kendilerini bir birey hissetmelerine ve kendi işlerini kendilerinin yapabildiklerine onların inanmasını sağlamaktadır.
Kreşlerin olmazsa olmazı kreş mobilyaları kreş tuvaletleri, kreş lavaboları ve kreş çocuk oyuncakları bir kreşte olmazsa olmaz eşyaların arasındadır. Renk uyumu ve çocuklara göre ebatlarıyla da oldukça önem taşımaktadır.

Çocuk Evi Eşyaları Nelerdir? Bir Çocuk Evinde Hangi Eşyalar Olmalıdır?

Çocuk evi eşyaları arasında olmazsa olmaz masalar ve sandalyeler vardır. Bu masalar ve sandalyeler mutlaka çocukların boylarına göre dizayn edilmeli, kesinlikle çocukların boylarından yüksek kalan sandalye ve masalar kullanılmamalıdır.
Kreş eşyaları arasında olması gereken bir başka eşya da gösteri panosudur. Çocukların el emekleri ile yaptıkları etkinlikleri sergileyecekleri ve arada bir nasıl yaptıklarına bakacakları panolar mutlaka her kreşte olmalıdır.
Çocuklar için gerekli olan bir başka şey de çocukların tüm özel eşyalarını koymak isteyecekleri ahşap dolaplardır. Bu ahşap dolaplar mutlaka 4-5 yaşındaki çocukların boylarına göre ayarlanmalıdır. Dolapların kapakları küçük çocukların açma kapama işlemlerine uygun bir şekilde yapılmalı çocukların ellerinin sıkışacağı şekilde tasarlanmamalıdır.
Çocukların kreşlerde bulunan eşyaları kesinlikle çocukların yaşlarına göre renkleri hesaplanarak yapılmalı kesinlikle mobilya ve eşyaların renkleri koyu renklerden değil çok açık ve parlak renklerden yapılmalıdır.

Oyuncaklar Ve Eşyalar Güvenli Olmalı!

Çocukların yaşları hesaplanarak alınan oyuncak ve mobilyalar çocukların kendilerine çarpmayan, batmayan ve yutulmayacak şekilde eşya ve oyuncaklar olmalıdır. Çok küçük parçalı oyuncaklar kreşlere kesinlikle alınmamalıdır.
Kreş mobilya tasarımlarında masa, sandalye, dolap ve kapı gibi ahşap malzemelerin kenar kısımları sivri şekilde değil yuvarlak şekilde çocukların çarptıklarında zarar vermeyecek şekilde yapılmalıdır.