+90 (212) 337 3702
info@anaokulukurulumu.com

Çocuk Evi Açmak

طراحی سایتطراحی وب سایتarshaweb.comravaghedalat.comپارتیشنپارتیشن دوجدارهپارتیشن اداریپارتیشن

Çocuk Evi Açmak

Çocuk Evi Açmak

Çalışan annelerin veya çalışmayıp da çocuğu küçük de olsa sosyal bir yaşantısı olsun isteyen annelerin çocuklarını anaokullarına vermek istediklerini biliyoruz. Çocuklar için açılan bu anaokulları acaba yeterli mi? çocuklarını kreşlere vermek isteyen aileler en fazla kreşlerin kendilerine yakınlığı, çocuğun soğuk havada servis eziyeti çekmemesi için kendilerine yakın yerlerde kreş arama girişiminde bulunuyorlar.

Yani buna dayanarak kreşler, çocuk evleri ve anaokulları kesinlikle yeteri kadar değil. Her iki mahallede bir mutlaka bir kreşin olması gerekli. Çünkü aileler işe gitmeden önce çocuklarını servislere değil elleriyle okulun kapısına teslim etmek istiyorlar.

Çocuk evi açmak mı istiyorsunuz o zaman çocuk evi açmanın kolaylıklarından ve zorlukları hakkında sizlere biraz bilgi verelim. Aslında elinizde bir miktar paranız ve ayarlanmış bir kreş mekanınız da varsa o zaman sizin kreş açmanızı engelleyecek hiçbir maniniz yok görünüyor, geriye kalan sadece birkaç prosedür…

Çocuk Evi Açmak İçin Gerekli Olanlar
Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmak.
Daha önceden kesinlikle hapis cezası almamak.
Çocuk evi açacağınız binanın fizik şartlarının bulunması, gereken kreş mobilyaları oyuncaklar, kreş tuvalet ve lavabolarının olması gerekmektedir.
Kuruluş için trafik müdürlüğü ve emniyetten belgeler alınmalı.
Yangın güvenliği mutlaka yapılmalı
Açmak istediğiniz kreş etrafında alkollü içki satan yerler, meyhaneler, barlar, elektronik oyun merkezleri bulunmamalıdır.
Tuvalet ve lavabo sayısı çocuk sayısına uygun olmalıdır.
Mutlaka her 20 çocuk için bir yardımcı öğretmen bulunmalıdır.
40 metrekare olan bir sınıf için öğrenci sayısı 18 öğrenciyi geçmemelidir.

Açmak İstediğiniz Çocuk Evi İçin Yanınıza Aldığınız Elemanlar

Kendinize bir çocuk evi açmak istiyorsanız mutlaka yanınıza birkaç tane eleman bulmalısınız. Fakat bu elemanların sadece para kazanmak amaçlı sizin yanınızda durmadığından emin olmalısınız.
Size emanet edilen en az 40 çocuk olacaktır. Bu çocuklar velilerin sizlere emaneti olarak bilinmeli çocuklara yanınızdaki yardımcılarınızın nasıl davrandığını mutlaka gözden geçirmeli, bu hususta dikkatli olmalısınız. Siz bir kurucu için ne kadar iyi niyetli olsanız da yanınıza aldığınız fena bir yardımcı kreşteki çocukların motivasyonunu bozmaya sebep olabilir.

Çocuk Evi Açmak İstiyorsanız Bizi Arayın: +90 (212) 337 3702