+90 (212) 337 3702
info@anaokulukurulumu.com

Anaokulu Mobilyaları

طراحی سایتطراحی وب سایتarshaweb.comravaghedalat.comپارتیشنپارتیشن دوجدارهپارتیشن اداریپارتیشن

Anaokulu Mobilyaları

Anaokulu Mobilyaları

Genellikle çalışan annelerin tam gün olarak anaokuluna teslim ettikleri çocuklarının çok rahat yerlerde kalmalarını iyi bir bakım görmelerini istemeleri kadar doğal bir istek yoktur. Bazı anneler çalıştıkları için çok küçük yaştaki çocuklarını bile anaokullarına, kreşlere bırakmak zorunda kalırlar.
Bazı çocuklar ise anaokullarında ve kreşlerde kalmayı istemezler. Bunun nedeni genellikle kullanılan renksiz mobilyalar veya birbiri için uyum taşımayan eşyalar olmaktadır. Ne kadar da anaokulu kullanıcılarına çocuk desek de çocuklarında göz zevki, kullanımı kolay olan anaokulu mobilyaları kullanma istekleri vardır.
Anaokulu oyuncakları ve mobilyalarının sağlıklı malzemelerden oluşturulması, daha çok ahşap malzeme kullanılması, plastik malzemelerin çok fazla kullanılmaması çocukların sağlığı için de önemlidir.

Anaokulu Mobilyaları Nelerdir? Bir Anaokulu İçin Hangi Mobilyalar Gereklidir?

Bir anaokulu için olmazsa olmaz mobilyalar ve oyuncaklar vardır. Anaokulu için oyuncak ve mobilyalar çocukların anaokullarını sevmeleri için özel tasarım mobilyalardır. Renkleri çocukların göz zevkine göre ayarlanmış, aynı ortamda bulunan mobilyaların birbirine renkleri ve ebatları yüzünden zıtlık oluşturmaması gereklidir.

Anaokulu mobilyaları neler olabilir?

Rengarenk masalar
Çok fazla renkli olmayan hayvan figürlü sandalyeler
Çocukların boylarına göre tasarlanmış kitaplıklar
Çocukların eşyalarını koyabilecekleri boylarına göre olan eşya dolapları
Çocukların kendilerinin ayakkabılarını yerleştirebilecekleri ayakkabılıklar
Kendi eşyalarını asabilecekleri çocukların boylarına göre tasarlanmış askılar
Üzerinde hayvan figürü bulunan halılar
Ellerinde yaptıkları etkinlikleri asabilecekleri birkaç tane pano
Atatürk köşesi
Üzerlerinde dinlenebilecekleri büyük ebatlı minderler

Anaokulu Eğitmenlerinin Davranışları

Çocukları sevmeyen, çocuklara kötü davranan bir kişi kesinlikle anaokulu eğitmeni veya eğitmen yardımcısı olmamalıdır. Çocukları gülen bir yüzle karşılamak ve çocukların isteklerine karşılık vermek bir anaokulu eğitmeninin isteyerek yaptığı davranışlar arasında olmalıdır.
Anaokulu eğitmeni kesinlikle bir lise okul öğretmeni veya ilkokul öğretmeni gibi disiplinli olmamalı, disiplini az dozda sevgiyi ve iletişimi çocuklara karşı geniş konumda tutmalıdır.
Çocukların her istediğine cevap verebilen, onların her dediğini anlayan anaokulu eğitim araçları hususunda bilgisi olan eğitmenler her zaman çocuklar ve çocukların velileri tarafından sevilen eğitmenlerdir.