+90 (212) 337 3702
info@anaokulukurulumu.com

Anaokulu Eğitim Araçları

طراحی سایتطراحی وب سایتarshaweb.comravaghedalat.comپارتیشنپارتیشن دوجدارهپارتیشن اداریپارتیشن

Anaokulu Eğitim Araçları

Bir anaokulunda anaokulu mobilyaları dahilinde tüm oyuncakların eğitici ve öğretici olması gerekmektedir. Eğitici bir oyuncağın bile çocuk üzerinde etkisi büyük olur. Çocuklar gelişimini ve eğitimlerini oyuncaklardan ve eğitim araçlarından alarak daha iyi daha verimli bir şekilde büyürler.
Peki, bir anaokulu açmak istiyorsunuz; o zaman hangi eğitim araçlarına hangi eğitici oyuncaklara sahip olmanız gerektiğini hangi anaokulu mobilyalarını almanız gerektiğini mutlaka bilmelisiniz.

Anaokullarında kullanılan oyuncakların ve eğitim araçlarının ilk olarak çocukların yaşı göz önünde bulundurularak 4-5 yaş aralığındaki çocuklara göre alınması gerekmektedir. Tabii ki çocukların yaşına göre eğitim araçları almak önemlidir fakat aldığınız oyuncak veya eğitim araçlarının sağlıklı bir yapısı, kanserojen içermeyen dokusu olmasına dikkat etmelisiniz.

Anaokulu Eğitim Araçları Ve Anaokulu Oyuncakları Neler Olmalıdır?

Anaokulu donanımları arasında milli levhalar, portmantolar, dolaplar, kitaplıklar ve oturma grupları bulunmaktadır. Anaokulu eğitim araçları çocukların zeka yaşlarına göre ayrılarak anasınıflarına konulmalıdır.  Anaokulları eğitim araçları ve oyuncakları arasında hangileri sayılabilir? Bir anaokulunda olması gereken eğitim araçları ve oyuncaklar neler olabilir?

Abaküsler
Boy cetvelleri
Ahşap puzzleler
Satranç
Büyük ebatlı kartonlarda puzzleler
Domino ve bağlantı kurma oyunları
Ahşap yapboz oyunları
Hafıza kartları
Kavram oyuncakları
Beceri geliştirme oyuncakları
Legolar
Duvar oyuncakları
Bahçe gereçleri (kürek, kova gibi)
Bahçe salıncağı
Bahçe kaydırağı
Bahçe tahterevallisi
Anaokulu Mobilyaları

Bir anaokulu açmak istiyorsanız en fazla ihtiyacınız olan şey çocukların zevklerine ve boylarına uygun mobilyalara sahip olmanızdır. Bu tip mobilyalar normalde çocukların boyları ve kullanım şekli göz önünde bulundurularak tasarlanır. Çocuk tuvaletleri, çocuk lavaboları, çocuk askılıkları çocukların kendilerinin kullanabileceği şekilde olmalıdır.
Anaokulu mobilyaları içinde en önemli olanlar; çalışma masaları, çocukların boylarına göre sandalyeler, kitaplık, çamaşır dolapları, ayakkabılıklar, müzik aletleri dolabı, askılıklar, öğretmen dolabı, sanat dolabı, oyun halısı, çocukların boyamalarını ve resimlerini asmak için panolar, çocukların dinlenmesi için yer minderleri, sünger evcilik köşesi mutlaka lazım olan anaokulu eşyaları içindedir.