+90 (212) 337 3702
info@anaokulukurulumu.com

Ahşap Oyuncağın Özellikleri

طراحی سایتطراحی وب سایتarshaweb.comravaghedalat.comپارتیشنپارتیشن دوجدارهپارتیشن اداریپارتیشن
  by    0   0

—Doğal malzeme olması sebebi ile ahşap oyuncaklar çocuk sağlığı için en doğru materyal olarak yer almaktadır. İçeriğinde sağlığa zarar veren hiçbir boya, vernik yer almamaktadır.
—Bu oyuncaklar hiçbir cila atmadan kullanılabilir. Bu yüzden ahşap oyuncağın üzerinde bakteri üremesi çok güç olmaktadır. Bunun için dezenfekte gerektirmemekte ve dezenfekte edilirken kullanılmış olan zararlı maddelerin oyuncağın yapısına zarar verebilmesi de böylelikle önlenmiş olmaktadır.
—Ahşap ürünlere dokunmak, onunla oynamak vücutta yer alan elektriği almakta ve rahatlatmaktadır.
—Ahşap ürünlerde ürün yelpazesi sonsuz olmakta, mutlaka bir fabrikasyon üretime geçilmesi gerekmemekte, insanın kendisinin yakınları için bir-iki ahşap oyuncak yapabilmesi, kendine göre tasarlaması her zaman mümkündür.
—Ahşap oyuncaklar nesilden nesile geçebilen ürünlerdir. Bu ürünler eskidikçe değerlenmektedir.
—Tamamen geri dönüşümlüdür. Bunun yanında marangoz artıklarından da ahşap oyuncak yapmak mümkündür. Daha çok ahşap oyuncak yapımı için ağaç kesilmesine gerek kalmamaktadır. Budanmış ağaçlardan ve doğanın dengesini tamamen bozmadan kesilen ağaçlardan da ahşap oyuncak yapılmaktadır.
—Ahşabın içinde yer alan sıcaklığını, ahşap oyuncağın dokusunu hissedebilmek, elinde tutmak değer verdiğimiz ahşap oyuncağın içeriklerine, yani ağaca, doğaya değer vermemize sebep olabilmektedir.


Related Posts

Anaokulu Açmak İçin Gereken Bilgiler

Anaokulu Açmak İstiyorumAnaokulu açmanın en sıkıntılı kısmı ve maliyetli yeri kurum açmaya karar verdiğiniz andan okul ruhsatı aldığınız an arasında geçmektedir. Anaokulu açmak için bilinmesi gerekenler arasında en önemlisi öncelikle okul yönetimi hakkında bir bilginiz yoksa kendinize bir okul müdürü bulmanız gerekmektedir. Okul müdürünüzün anaokulunun donanımı, kamu ve kuruluşlara yapılacak başvurular, takip edilmesi gereken dosyaların incelenmesi ve […]

READ MORE →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir